Zlín

Olomouc

19.8.17:00

Zlín

Sparta

so

10.9.

Zlín

Karlovy Vary

ne

11.9.

České Budějovice

Zlín

so

8.10.

Pardubice

Zlín

ne

9.10.

Ostrava

Zlín

so

22.10.

Havířov

Zlín

ne

23.10.

Olomouc

Zlín

so

5.11.

Zlín

Olomouc

ne

6.11.

Sparta

Zlín

so

19.11.

Karlovy Vary

Zlín

ne

20.11.

Zlín

České Budějovice

so

7.1.

Zlín

Pardubice

ne

8.1.

Zlín

Ostrava

so

21.1.

Zlín

Havířov

ne

22.1.

07.09.2018 Jakub Kudláč

Obrat za devět sekund! Hattrick Joppy dovedl Zlín před vyprodanou halou k výhře nad Vålerengou

Tento zápas určitě nenudil. Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín vyhráli i ve třetím utkání na LAPP Cupu a jsou bod od finálové účasti. Zlín sice po první půli před šesti sty diváky prohrával 1:2, ve druhém poločase ale spustil gólovou smršť a šesti góly si přivlastnil tři body. Hattrickem se o to postaral Martin Joppa, a to i přesto, že hned v prvním střídání si přivodil velmi bolestivé zranění. Jistotu boje o zlato mohou Lappáci přidat v zápase s Vídní, úvodní buly bude vhozeno ve 13:40.

ZLÍN – Vålerenga 7:2 (1:2, 6:0)

Ještě než začal zápas, na ledě se uskutečnil mimořádný ceremoniál. Zlínský tým nastoupil letos do své dvacáté sezóny, přičemž od úvodního tréninku byli u tohoto týmu i bratři Julinovi. Za což to Petr funguje v pozici nejvyšší osoby zlínského klubu, Pavel Julina zase, ač jako zdravý hráč, už dvacet let diriguje obranu Zlína. Oba dostali ocenění za dlouhodobý přínos zlínskému sledge hokeji.

Do zápasu vstoupila lépe Vålerenga, kteří v prvních minutách zatlačili Zlín v jeho obranném pásmu, ve třetí minutě jim ale dopřál ledovou sprchu Michal Geier, který střelou z ostrého úhlu překonal brankáře Grønlieho. Norský tým ale ještě před poločasem odpověděl dvěma brankami, a tak Zlínští museli podruhé na turnaji dotahovat ztrátu.

Druhý poločas ale začali fantasticky. Po minutě a půl vyrovnal Aleš Rauš a jen o devět vteřin později obrat dokonal Martin Joppa. Ten navíc ve dvacáté minutě přidal pojistku v podobě čtvrté branky, a do konce utkání stihl zkompletovat hattrick. Po jedné brance přidali také Aleš Rauš a David Hábl, Zlín se tak vysokým vítězstvím 7:2 přiblížil na dosah finále.

Branky a nahrávky: 3. Geier (Doležal, Zapletal), 17. Rauš (Ligda), 17. Joppa, 20. Joppa, 23. Rauš (Joppa, Ligda), 27. Hábl D. (Zapletal), 27. Joppa (Hábl Z.) – 9. Vaernes (Pedersen), 15.Pedersen. Vyloučení: 0:0 Využití: 0:0 V oslabení 0:0 Střely na branku 12:3. Diváci: 600 (vyprodáno).

Sestava SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) – Julina, Z. Hábl, Zapletal, Kubeš – Geier, Joppa, D. Hábl, Ligda (C), Turic, Doležal, Rauš.

Sestava Vålerenga: Grønlie – Bakke, Nordstoga, Pedersen, Sundt – Aanekre, Bøgle, Grøsfjeld, Kirstistuen, Komma, Lyngroth, Schrøder, Værnes.

Onlajn přenos ze zápasu naleznete ZDE.

Video záznam ze zápasu naleznete ZDE.