Zlín

Olomouc

19.8.17:00

Zlín

Sparta

so

10.9.

Zlín

Karlovy Vary

ne

11.9.

České Budějovice

Zlín

so

8.10.

Pardubice

Zlín

ne

9.10.

Ostrava

Zlín

so

22.10.

Havířov

Zlín

ne

23.10.

Olomouc

Zlín

so

5.11.

Zlín

Olomouc

ne

6.11.

Sparta

Zlín

so

19.11.

Karlovy Vary

Zlín

ne

20.11.

Zlín

České Budějovice

so

7.1.

Zlín

Pardubice

ne

8.1.

Zlín

Ostrava

so

21.1.

Zlín

Havířov

ne

22.1.

02.09.2019 Jakub Kudláč

CZ: Rozpis a herní systém: Vítěz skupiny rovnou do finále, Zlín začíná s Mjosou

Ve čtvrtek 5. září startuje ve Zlíně 9. ročník mezinárodního sledge hokejového turnaje LAPP Cup Zlín. Do Baťova města se sjede evropská elita čítající pět týmů a celkově 22 hráčů z mistrovství světa.

Organizátoři vzhledem k pěti týmům museli vymyslet nový herní systém, který vypadá následovně: v základní části hraje každý s každým, vítěz skupiny proklouze rovnou do finále, vyhne se tak vyřazovacímu utkání. V tom se boji o postup do finále utká druhý a třetí tým, poražený putuje do souboje o bronz. Tam jej doplní vítěz utkání mezi čtvrtým a pátým, pro toho LAPP Cup končí. Zápas o bronz se odehraje v sobotu 7. září od 9:30 hodin, finále pak od 11:30 hodin. Oba medailové zápasy se hrají 3x15 minut.

Zbylé skupinové duely se hrají na 2x15 minut. Zlín načne svoje boje s norskou Mjosou ve čtvrtek v 10:25 hodin, následně se od 14:50 hodin utká s Malmö. V pátek má na programu minimálně dva duely – od 9:00 hodin s Vídní a od 12:00 s italským Jižním Tyrolskem. V pátek odpoledne případě semifininále.

LAPP Cup se dlouhodobě těší velkému zájmu fanoušků i médií, což potvrzuje i letošní ročník. „Máme představu, že alespoň na tři z těch čtyř zápasů v základní skupině by mohl být zaplněný stadion. Dle současné situace je skoro plno na reprízu loňského finále s Itálií. Bohužel nejsme na mistrovství v Ostravě, abychom mohli rozhazovat miliony a zaměstnat několik lidí na propagaci akce, i tak ale věříme, že si fanoušci najdou k nám cestu, vstup je ZDARMA,“ láká fanoušky Jakub Kudláč, PR manažer SHK LAPP Zlín.

Dobře spolupracujeme s našimi partnery, videopozvánka láká lidi ve zlínském kině Golden Apple Cinema, několikrát denně běží v televizi TVS, plakáty jsou vylepeny na zastávkách hromadné dopravy a v prodenách Enapa, vstříc nám vyšel i hokejový klub PSG Berani Zlín, kde běžela videopozvánka na kostce při zápase a poslední dva týdny běží celý den na LCD panelu u stadionu. Dále se nám opět podařilo spojit s Českou televizí. Sice bohužel nevyjde přímý přenos některého ze zápasů, neboť ve stejném datu probíhá mistrovství světa v basketbalu, kterému patří veškerý vysílací čas, alespoň se však podařilo dohodnout patnácti minutovou reportáž, kterou veřejnoprávní televize odvysílá v premiéře ve čtvrtek 12. září od 11 hodin na programu ČT sport,“ dodal Kudláč.

KOMPLETNÍ ROZPIS LAPP CUP ZLÍN 2019 NALEZNETE ZDE! (klik)