Zlín

Olomouc

1:3

Zlín

Pardubice

ne

14.9.10:45

Zlín

Sparta

so

27.9.

Zlín

Karlovy Vary

ne

28.9.

Ostrava

Zlín

so

4.10.

Havířov

Zlín

ne

5.10.

Pardubice

Zlín

so

22.11.

Olomouc

Zlín

so

13.12.

Zlín

Olomouc

ne

14.12.

Sparta

Zlín

so

20.12.

Karlovy Vary

Zlín

ne

21.12.

Zlín

Ostrava

so

3.1.

Zlín

Havířov

ne

4.1.

09.12.2013 Redakce

Zlínští sledge hokejisté si připsali dalších 6 bodů do tabulky

Sledge hokejisté SHK LAPP Zlín odehráli o tomto víkendu 2 poslední utkání v letošní sezóně. Nejprve v sobotu 7.12. se utkali od 13 hod na domácím ledě s týmem HC KES Studénka a o den později, tedy v neděli 8.12. od 10 hod sehráli druhé utkání se stejným soupeřem na zimním stadionu ve Studénce.

Statistiky před sobotním zápasem mluvily jasně. Tým SHK LAPP Zlín vystupoval o víkendu v roli favorita, který s náskokem 6 bodů vede tabulku české sledge hokejové ligy. Naopak HC Studénka již od začátku soutěže setrvává na posledním 6. místě, kdy v šesti odehraných utkáních nezískal ani bod a vstřelil pouhou jednu branku.

V sobotním zápase Zlín zvítězil 6:0. Zlín svého soupeře téměř nepustil k puku a hra se po velkou část zápasu odehrávala v obranném pásmu Studénky. V první třetině se blýsknul hattrickem domácí David Palát, který v 6., 10. a 14. minutě postupně nastřílel hostujícímu Kudelovi 3 branky. Palátovu sérii branek rozdělil ještě zlínský Marian Ligda, který se po Palátově nahrávce prosadil ve 12. minutě, kdy zvyšoval už na 3:0. Druhá a třetí třetina se odehrávala podle podobného scénáře. Zlínu se podařilo přidat ještě další 2 branky, kdy nejprve ve 21. minutě vstřelil svou čtvrtou branku v zápase David Palát a poté 7 minut před koncem zápasu uzavřel střelecké konto domácí Šnajdar, který po Fojtíkově přihrávce zpoza branky překvapil hostujícího brankáře Kudelu.

Na nedělní utkání se tým SHK LAPP Zlín vypravil již v sobotu večer, protože utkání ve Studénce bylo naplánováno na dopoledne. Zlínští do utkání nastoupili bez absentujícího kapitána Hábla. Už podle sobotního utkání bylo zřejmé, že tým ze Zlína má v současnosti nad Studénkou velkou převahu a během jednoho dne se těžko něco změní. Studénka ani v nedělním utkání nenašla na Zlín recept, i když díky drobným chybám v obraně Zlína se hráči Studénky dostali dvakrát do nebezpečné situace. Vše ale s přehledem vyřešil brankář Matoušek. Utkání ve Studénce se změnilo téměř v exhibici, kdy celkem 3 branky v utkání vstřelil Ligda, mezi dvougólové střelce se zařadili Stodůlka, Šnajdar, Fojtík a Julina a po jedné brance si připsali David Hábl a David Palát. Po 45 minutách hry se ukazatel skóre zastavil na hodnotě 0:13 ve prospěch Zlína.

Hráči SHK LAPP Zlín tedy svému trenérovi a sobě nadělili předčasně pod stromeček 6 bodů do tabulky, čímž si upevnili průběžné první místo a prodloužili svou sérii neporazitelnosti na 8 zápasů.

Autor článku

K. Šnajdar