Zlín

Olomouc

5:2

Zlín

Sparta

Zlín

Karlovy Vary

2:4

České Budějovice

Zlín

Pardubice

Zlín

3:8

Ostrava

Zlín

Havířov

Zlín

0:1

Olomouc

Zlín

3:1

Zlín

Olomouc

4:2

Sparta

Zlín

2:1

Karlovy Vary

Zlín

Zlín

České Budějovice

Zlín

Pardubice

Zlín

Ostrava

5:1

Zlín

Havířov

Olomouc

Zlín

1:6

Zlín

Olomouc

9:4

Zlín

Karlovy Vary

2:6

Karlovy Vary

Zlín

6:3
21.01.2022 Jakub Kudláč

Zdeněk Hábl s Martinem Joppou ovládli individuální ligové statistiky

Zlínští sledge hokejisté Zdeněk Hábl (na fotce vlevo) s Martinem Joppou (vpravo) ovládli ligové individuální statistiky základní části domácí soutěže. Za což to prvně jmenovaný obránce se stal nejproduktivnějším hráčem a nejlepším nahrávačem ligy, Joppa z pozice útočníka nejlepším střelcem. Opakuje se tak situace z roku 2016, kdy oba ovládli ligové bodování ve stejných rolích.

Zdeněk Hábl za 10 utkání oficiálně nasázel deset gólů a k tomu přidal 18 asistencí. Celkově tak posbíral 28 kanadských bodů. Nejproduktivnější duel sezóny zažil devětatřicetiletý hráč hned v rámci prvního kola na Spartě, kde výhru 7:5 režíroval dvěma góly a třemi nahrávkami.

Hábl se stal nejproduktivnějším hráčem soutěže potřetí v kariéře. Poprvé se mu to povedlo v roce 2012, kde za 12 utkání nasbíral 41 bodů za bilanci 21+20. Podruhé pak v roce 2016, kdy základní část čítala rekordních 18 utkání, v nichž posbíral Hábl taktéž rekordních 59 bodů (19+40).

Martin Joppa odehrál v letošní sezoně devět zápasů a zaznamenal patnáct gólů. Dvakrát vsítil hattrick, ve 2. kole na ledě Karlových Varů a v 8. kole doma proti Olomouci.

Čtyřiadvacetiletý forvard vyhrál střelce ligy již v roce 2016, kdy tehdy v osmnácti letech v dresu Dolného Kubína za 18 zápasů nasázel skvělých 38 gólů.

Individuální statistiky zlínských hráčů naleznete ZDE. Pozn: v nich má Zdeněk Hábl uvedeno ještě o bod více, jsou totiž počítány dle toho, jak bylo bodů reálně dosaženo na ledové ploše. Některá data se však mohou od oficiálních zápisů lišit.