Zlín

Olomouc

19.8.17:00

Zlín

Sparta

so

10.9.

Zlín

Karlovy Vary

ne

11.9.

České Budějovice

Zlín

so

8.10.

Pardubice

Zlín

ne

9.10.

Ostrava

Zlín

so

22.10.

Havířov

Zlín

ne

23.10.

Olomouc

Zlín

so

5.11.

Zlín

Olomouc

ne

6.11.

Sparta

Zlín

so

19.11.

Karlovy Vary

Zlín

ne

20.11.

Zlín

České Budějovice

so

7.1.

Zlín

Pardubice

ne

8.1.

Zlín

Ostrava

so

21.1.

Zlín

Havířov

ne

22.1.

01.12.2021 Jakub Kudláč

Slovensko se premiérově probojovalo na paralympijské hry

Sledge hokejisté Slovenska se poprvé ve své historii probojovalo na paralympijské hry, které se uskuteční příští rok v Pekingu. Letenky do Číny si vybojovali ve zvládnuté kvalifikaci v Berlíně, kde nestačili pouze na Italy (2:3) a získali druhé postupové místo. Postupně vyhráli se Švédskem 4:0, Japonskem 3:0, Norskem 4:2 a na závěr v přímém souboji o postup přehráli domácí Německo taktéž 4:2.

Postupovou trefu v duelu s Němci obstaral útočník Dávid Korman, jenž posléze přidal také čtvrtý gól Slováků. Gól a asistenci zapsal ze zlínských barev Martin Joppa. Rozdílový byl v klíčovém duelu výkon brankářů, za což to německý Kunst si nepočínal zrovna přesvědčivě, slovenský brankář Lepáček zlikvidoval několik tutových šancí soupeře.

Kvalifikace se zúčastnilo celkem pět hráčů Zlína. Martin Joppa byl nejproduktivnější hráč celého turnaje s bilancí 6+3, činil se taky Dávid Korman (4+3). Kapitán Marian Ligda zaznamenal bilanci 0+3, obránce Slavomír Ferenčík zapsal jednu nahrávku a Róbert Turic nebodoval.

Ze Zlína by tak do Pekingu mělo vyrazit sedm hráčů, pět výše zmíněných Slováků i dva čeští zástupci David Palát a Zdeněk Hábl.

Česko a Slovensko na Zimních paralympijských hrách 2022, které jsou na programu od 4. do 13. března, doplní Jižní Korea, Itálie, Kanada, USA, Rusko a domácí Čína.

Z Moravy míří do Berlína velké gratulace... Pokud hráči zvládnout oslavy, slovenské hrdiny můžete vidět naživo již v neděli, kdy do Zlína přijedou Karlovy Vary (10:45, PSG aréna Zlín).

Může jít o obrázek 1 person , playing hockey a indoor

Martin Joppa se raduje ze vstřeleného gólu

Může jít o obrázek 3 people , people playing hockey a indoor

Dávid Korman skóruje proti Norsku

(Foto: Slovak Para Ice Hockey)