Sparta

Zlín

2:3

Karlovy Vary

Zlín

2:0

Zlín

Pardubice

8:3

Zlín

Olomouc

Zrušeno

Zlín

Havířov

Zrušeno

Pardubice

Zlín

Zrušeno

Olomouc

Zlín

Zrušeno

Zlín

Sparta

Zrušeno

Zlín

Karlovy Vary

Zrušeno

Havířov

Zlín

Zrušeno
17.06.2021 Redakce

Sedm Zlíňanů se chystá na světový šampionát. Slováci v přípravě šokovali!

Sedm zástupců zlínského klubu v sobotu odstartuje na světovém šampionátu 2021. Český dres oblečou útočníci David Palát se Zdeňkem Háblem, Slovensko zase nominovali pětici Martin Joppa, Dávid Korman, Slavomír Ferenčík, Róbert Turic a kapitána nejen Zlína, ale také Slováků Mariana Ligdu.

Češi na posledním mistrovství skončili na čtvrté pozici, to Slováci jsou v elitní kategorii nováčkem. I proto hrají v horší výkonnostní skupině, ze které první dva týmy postoupí do čtvrtfinále, ovšem další dva v krutém systému sestoupí zpět o patro níž. Slovensko se postupně utká s Ruskem, Norskem a Itálií.

Domácí tým je v lepší výkonnostní skupině, ze které se nesestupuje. První dva celky čtyřčlenné tabulky postoupí přímo do semifinále, další dva půjdou do čtvrtfinále. Česko čeká postupně Jižní Korea, USA a Kanada.

Češi sehráli doposud v místě dějiště tři přípravná střetnutí. Jejich výsledky sice nebyly zveřejněny, traduje se však, že z toho byly dvě vysoké prohry s Kanadou a vítězství 2:0 s Norskem.

To Slovensko se v jediném přípravném zápase ukázalo v dobrém světle, neboť Jižní Koreu, která na posledním světovém turnaji získala bronz, porazilo 4:1.

Kompletní rozlosování turnaje naleznete na našem webu ZDE.


Zdeněk Hábl


David Palát