Sparta

Zlín

5:7

Karlovy Vary

Zlín

4:5

Zlín

Pardubice

5:1

Olomouc

Zlín

2:4

Zlín

Havířov

3:4

Pardubice

Zlín

3:4

Zlín

Olomouc

8:3

Zlín

Karlovy Vary

3:6

Havířov

Zlín

4:3

Zlín

Sparta

Zlín

Pardubice

7:0

Zlín

Pardubice

6:2
17.06.2021 Redakce

Sedm Zlíňanů se chystá na světový šampionát. Slováci v přípravě šokovali!

Sedm zástupců zlínského klubu v sobotu odstartuje na světovém šampionátu 2021. Český dres oblečou útočníci David Palát se Zdeňkem Háblem, Slovensko zase nominovali pětici Martin Joppa, Dávid Korman, Slavomír Ferenčík, Róbert Turic a kapitána nejen Zlína, ale také Slováků Mariana Ligdu.

Češi na posledním mistrovství skončili na čtvrté pozici, to Slováci jsou v elitní kategorii nováčkem. I proto hrají v horší výkonnostní skupině, ze které první dva týmy postoupí do čtvrtfinále, ovšem další dva v krutém systému sestoupí zpět o patro níž. Slovensko se postupně utká s Ruskem, Norskem a Itálií.

Domácí tým je v lepší výkonnostní skupině, ze které se nesestupuje. První dva celky čtyřčlenné tabulky postoupí přímo do semifinále, další dva půjdou do čtvrtfinále. Česko čeká postupně Jižní Korea, USA a Kanada.

Češi sehráli doposud v místě dějiště tři přípravná střetnutí. Jejich výsledky sice nebyly zveřejněny, traduje se však, že z toho byly dvě vysoké prohry s Kanadou a vítězství 2:0 s Norskem.

To Slovensko se v jediném přípravném zápase ukázalo v dobrém světle, neboť Jižní Koreu, která na posledním světovém turnaji získala bronz, porazilo 4:1.

Kompletní rozlosování turnaje naleznete na našem webu ZDE.


Zdeněk Hábl


David Palát