Zlín

Olomouc

5:2

Zlín

Sparta

Zlín

Karlovy Vary

2:4

České Budějovice

Zlín

so

8.10.13:45

Pardubice

Zlín

ne

9.10.12:15

Ostrava

Zlín

so

22.10.

Havířov

Zlín

ne

23.10.

Olomouc

Zlín

so

5.11.

Zlín

Olomouc

ne

6.11.

Sparta

Zlín

so

19.11.

Karlovy Vary

Zlín

ne

20.11.

Zlín

České Budějovice

so

7.1.

Zlín

Pardubice

ne

8.1.

Zlín

Ostrava

so

21.1.

Zlín

Havířov

ne

22.1.

17.06.2021 Redakce

Sedm Zlíňanů se chystá na světový šampionát. Slováci v přípravě šokovali!

Sedm zástupců zlínského klubu v sobotu odstartuje na světovém šampionátu 2021. Český dres oblečou útočníci David Palát se Zdeňkem Háblem, Slovensko zase nominovali pětici Martin Joppa, Dávid Korman, Slavomír Ferenčík, Róbert Turic a kapitána nejen Zlína, ale také Slováků Mariana Ligdu.

Češi na posledním mistrovství skončili na čtvrté pozici, to Slováci jsou v elitní kategorii nováčkem. I proto hrají v horší výkonnostní skupině, ze které první dva týmy postoupí do čtvrtfinále, ovšem další dva v krutém systému sestoupí zpět o patro níž. Slovensko se postupně utká s Ruskem, Norskem a Itálií.

Domácí tým je v lepší výkonnostní skupině, ze které se nesestupuje. První dva celky čtyřčlenné tabulky postoupí přímo do semifinále, další dva půjdou do čtvrtfinále. Česko čeká postupně Jižní Korea, USA a Kanada.

Češi sehráli doposud v místě dějiště tři přípravná střetnutí. Jejich výsledky sice nebyly zveřejněny, traduje se však, že z toho byly dvě vysoké prohry s Kanadou a vítězství 2:0 s Norskem.

To Slovensko se v jediném přípravném zápase ukázalo v dobrém světle, neboť Jižní Koreu, která na posledním světovém turnaji získala bronz, porazilo 4:1.

Kompletní rozlosování turnaje naleznete na našem webu ZDE.


Zdeněk Hábl


David Palát