Zlín

Olomouc

19.8.17:00

Zlín

Sparta

so

10.9.

Zlín

Karlovy Vary

ne

11.9.

České Budějovice

Zlín

so

8.10.

Pardubice

Zlín

ne

9.10.

Ostrava

Zlín

so

22.10.

Havířov

Zlín

ne

23.10.

Olomouc

Zlín

so

5.11.

Zlín

Olomouc

ne

6.11.

Sparta

Zlín

so

19.11.

Karlovy Vary

Zlín

ne

20.11.

Zlín

České Budějovice

so

7.1.

Zlín

Pardubice

ne

8.1.

Zlín

Ostrava

so

21.1.

Zlín

Havířov

ne

22.1.

02.05.2021 Jakub Kudláč

Pandemie znovu v akci: prestižní LAPP Cup se neuskuteční ani letos

Prestižní mezinárodní sledge hokejový turnaj LAPP Cup Zlín si na svůj jubilejní 10. ročník bude muset znovu počkat. Už podruhé. Stejně jako loni i letos je důvodem zrušení tradičního zářijového turnaje stále nejistá situace okolo pandemie covidu.

"Stejně jako loni je obecně celá situace velmi nejistá a my musíme mít do konce dubna jasno, jestli se bude turnaj pořádat, či nikoli. Bohužel ani tentokrát do toho nemůžeme jít, přičemž důvodů je několik. Nikdo neví, co bude v září. Například kdyby musely týmy po příjezdu absolvovat nějakou karanténu, byl by to problém. Navíc je nutno si v tomto ohledu uvědomit, že se nejedná o reprezentace, ale o kluby, tudíž veškeré případné řešení by bylo o to složitější," říká ředitel turnaje Petr Julina s tím, že ještě je zde jedna zásadní potíž.

"Momentálně je z arény očkovací centrum a jeho ukončení se plánuje nejpozději na konec srpna. Jenže v této době je to složité, dojde k nějaké prodlevě a máme problém. Navíc nějakou dobu trvá udělat led. Je zde tedy značné riziko, že bychom naplánovali turnaj a v září by nebylo, kde hrát," poukazuje Julina a podotýká, že tento problém se však netýká jen turnaje, ale i přípravy na sezonu zlínských sledge hokejistů.

Pandemie od svého začátku vzala už mnoho mezinárodních klubových turnajů, vesměs od loňského února se žádný neuskutečnil. I proto byl zájem o LAPP Cup značný. "Týmy k nám jezdí rády, zájem byl. Bohužel je podstatné pro všechny turnaj zrušit včas, neboť v momentě, kdy jak my jakožto pořadatel, tak i účastníci turnaje by si zažádali o dotace a turnaj byl zrušen kvůli nějaké situaci později, byla by to z tohoto hlediska pro všechny složitá situace. Proto se vedení turnaje společně s generálním sponzorem rozhodlo jubilejní 10. ročník znovu odsunout a věřit, že v roce 2022 bude se vší parádou," doufá Julina a rovnou hlásí další termín LAPP Cupu: 8.-10. září 2022.

3
Pouze tolik zápasů odehráli zlínští hráči od vypuknutí pandemie. A trénink? Poslední 11. října
"Moc mě to mrzí. Situace pro sledge hokej je nyní celkově velmi složitá. Od předčasného konce loňského sezony v březnu jsme odehráli pouze tři zápasy, to je žalostně málo. A do září se s tímto číslem nejspíše nehne. Opětovně zrušený turnaj jen ukazuje na to, jaké pandemie bude mít důsledky," varuje Petr Julina.

Lapp Cup se hraje (hrál) ve Zlíně pravidelně každé září od roku 2011, postupem času nabíral na věhlasu a těšil se velkému zájmu fanoušků i médií. Při posledním hraném ročníku 2019 se povedlo dvakrát zcela naplnit arénu o kapacitě 600 diváků a hrálo na něm 22 hráčů, kteří se v téže roce účastnili mistrovství světa. Při utkání mezi Zlínem a Malmö v roce 2017 byl sledge hokej na klubové úrovni vůbec poprvé a zatím naposledy v české historii živě vysílán Českou televizí. Zlín domácí turnaj ovládl v roce 2018, posledním vítězem je švédské Malmö. Bohužel, ročníky 2020 a 2021 byly kvůli celosvětové pandemii covidu-19 zrušeny. LAPP Cup na svůj jubilejní 10. ročník čeká; třetí pokus bude mít v datumu od 8. do 10. září roku 2022.

Aréna se proměnila v očkovací centrum. Foto: Zlínský deník.