Sparta

Zlín

Karlovy Vary

Zlín

8:2

Zlín

České Budějovice

Zlín

Pardubice

4:5

Ostrava

Zlín

3:0

Havířov

Zlín

5:2

Olomouc

Zlín

4:1

Zlín

Olomouc

8:5

Zlín

Sparta

Zlín

Karlovy Vary

4:8

České Budějovice

Zlín

3:6

Pardubice

Zlín

9:3

Zlín

Ostrava

Zlín

Havířov

2:5

Zlín

Sparta

1:2

Sparta

Zlín

1:7

Sparta

Zlín

0:6

Zlín

Ostrava

4:2

Ostrava

Zlín

4:5
12.02.2024 Tisková zpráva

I sledge hokejisté budou hrát O kapku lepší hokej

V roce 2024 míří projekt O Kapku lepší hokej do svého 5. ročníku. Od jeho začátku již bylo vybráno přes 3 miliony korun, které vždy směřovaly primárně na podporu dětí s poruchami krvetvorby. Na začátku února se týmy, hokejisté i fanoušci opět semkli, aby přispěli nejen finančně, ale hlavně aby ukázali, že i tak závažné onemocnění, jako je leukémie, je bohužel každodenní součástí životů mnohých rodin a jejich dětí. V jejich boji přejeme všem zejména hodně sil.

Letos se do oranžové obléknou také kluby napříč Českou para hokejovou ligou.

Proč je O Kapku lepší hokej oranžový?

Stužka symbolizuje každoroční světový Den boje proti rakovině, který připadá na 4. února. Oranžová barva je charakteristická pro boj s poruchou krvetvorby. Právě proto se hokejové hnutí zahaluje do oranžové barvy.

Jak se můžete zapojit a pomoci?

První možností je zaslat příspěvek pomocí DMS v následujícím tvaru na telefonní číslo 87 777:

DMS KAPKANADEJE 60

DMS KAPKANADEJE 90

DMS KAPKANADEJE 190

CENA DMS JE 60, 90 NEBO 190 KČ, NADAČNÍ FOND KAPKA NADĚJE OBDRŽÍ 59, 89 NEBO 189 KČ.VÍCE NA WWW. DARCOVSKASMS.CZ. SLUŽBU DMS PROVOZUJE FÓRUM DÁRCŮ.

Přispět přes QR kód pomocí vašeho mobilního bankovnictví:

Obsah obrázku vzor, steh

Popis byl vytvořen automaticky

Přispět na vybraných stadionech do kasičky O Kapku lepší hokej (seznam stadionů najdete na konci článku). Na webu NF Kapky naděje najdete také číslo účtu, nebo si budete moci zakoupit oranžovou stužku online.

Patrik Luska: Patron O Kapku lepšího hokeje 2024

Třináctiletý Patrik byl odmalička sportovně nadaným dítětem. Na brusle se poprvé postavil v pěti letech v kurzech bruslení, ale o pár týdnů později už si jej vyhlédl první hokejový klub. Vždy pokukoval po bráně, takže nebylo překvapením, když si poprvé oblékl brankářskou výstroj a postavil se mezi tři tyče. Jeho domácím týmem se stal Hradec Králové, ale na chvíli oblékl také dres Jičína. V jednu dobu však začal být Patrik hodně unavený, ze školy dokonce přinesl poznámku, že usnul při vyučování. Po návštěvě praktické lékařky a kontrolních odběrech krve ještě nastoupil k utkání, ale byl po něm hodně unavený a měl horečku. S rodiči tak odjel do nemocnice, kde se o den později dozvěděli výsledek krevních testů – Akutní lymfoblastická leukémie. Jejich život se tak během vteřiny změnil. Led a mantinely musel Patrik vyměnit za čtyři stěny nemocničního pokoje. Při léčbě, která začala okamžitě, mu moc pomáhaly vzkazy od spoluhráčů i brankářů z celého světa. Po prvním měsíci chemoterapie přišla první komplikace – kámen v ledvině. Následně musel Patrik zvládnout ještě zánět slepého střeva, další trable s ledvinami a při 4. protokolu chemoterapie také afty, kvůli kterým měl do krve popraskaný krk i ústa. S podporou rodiny poté čelil dalším ledvinovým kamenům, křečovému záchvatu s bezvědomím a nakonec dostal covid, kvůli kterému si pár týdnů pobyl na JIP. Léčbu ukončil po 295 dnech. Nyní začíná chodit do školy a začleňovat se do běžného života.

Co se koupí za vybrané peníze?

V roce 2024 se společně s NF Kapka naděje zaměříme na zakoupení nejmodernějšího analytického přístroje TapeStation 4150 v hodnotě 1,3 milionu korun, díky němuž se bude moci v laboratořích CLIP na Klinice dětské hematologie a onkologie ve FN Motole každý rok analyzovat vzorek krve desítek až stovek dětí z ČR i ze Slovenska. Přístroj pomáhá správně určit typ leukémie, což je klíčové pro stanovení správného způsobu léčby, její délky a předpověď rizika recidivy nemoci.

„Každý rok projektu nám ukazuje těžce uvěřitelné příběhy a rodiny, které v životě prožívaly či prožívají nesmírně náročné chvíle. Stejně jako rodina Patrika. Přeji jim, aby se jejich děti uzdravily a společně mohli zase žít život, který znali před příchodem nemoci. Všem fanouškům, hokejistům a zapojeným týmům moc děkuji, že projekt podporují a pomáhají tak nemocným dětem,“ říká ředitelka BPA sport marketing Jana Obermajerová.

Projekt O Kapku lepší hokej právě startuje svůj pátý ročník a my tak znovu prožíváme ten úžasný moment spojení celého českého hokejového světa – klubů, hráčů a fanoušků – na pomoc dobré věci. Všichni máme své starosti, proto je naplňující vidět, že i tak myslíme na ty, kteří potřebují naši pomoc ještě o něco více. Být součástí tohoto projektu je pro nás nejen silný emocionální zážitek, ale je to také hnací motor naší práce. Díky získaným financím pořídíme potřebný přístroj do laboratoří CLIP. Všem zapojeným subjektům, hráčům a divákům děkuji, vaše zapojení je pro nás nesmírně cenné," sdělila své pocity ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje, Dita Loudilová.

O projektu

O Kapku lepší hokej odstartoval v roce 2020. Zaměřuje se na pomoc dětským pacientům s poruchami krvetvorby. Vybraní hokejisté nastupují v dresech se speciálními oranžovými prvky, brusle a hokejky si doplňují oranžovými motivy, hrají s unikátními puky a trenéři s realizačním týmem nosí stužky. Na jeho vzniku se podílely BPA sport marketing, Nadační fond Kapka naděje a za jeho úspěchy stojí samozřejmě hlavně všechny zapojené kluby a organizace.