4:5
12.09.2022 Redakce

ČPV : Začal nový ročník České parahokejové ligy. Žraloci a Mustangové stoprocentní

Začal nový ročník České parahokejové ligy. Žraloci a Mustangové stoprocentní

Dva nové, respektive staronové kluby nastoupily o tomto víkendu do nového ročníku 2022/2023 České parahokejové ligy. Do soutěže se po čase vrací Motor sledge České Budějovice. Vůbec do svých prvních dvou ligových zápasů pak nastoupil nový tým Flamingos Ostrava. Mladý celek sice v prvním „zvířecím“ duelu proti Mustangům z Pardubic podlehl 0:9, v druhém kole si ale nováčci spravili chuť a nad druhým staronovým celkem z Budějovic naopak Plameňáci vyhráli jasně 8:0.

Sobota, 10. září 2022:

Sparta otočila duel ve Zlíně, nájezdy rozsekl Raul

V rámci úvodního kola parahokejové ligy zavítala na led zlínské PSG Arény pražská Sparta. Domácí většinu času měli skóre pod kontrolou, vinou špatné třetí třetiny však přišli o dvoubrankové vedení a hosté svůj obrat dokonali v nájezdech. Utkání v páté sérii rozhodl Jiří Raul, Sparta vyhrála 4:3.

SHK LAPP Zlín – Sparta para hokej 3:4 (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0), po SN (1:2)
11. Ligda, 21. Hábl (Julina), 27. Hábl (Ferenčík) – 26. Zapletal (Krupička), 36. Frolík (Ohar, Krupička), 39. Kapko, rozh. náj. Raul

Žraloci potvrdili roli favorita a v prvním kole ligy vezou z Hodonína tři body

Hosté z Karlových Varů v sobotním utkání dali jasně najevo, že titul z předešlé sezóny nebyla náhoda. Žraloci od první minuty na ledu dominovali a svého soupeře ke kotouče moc nepouštěli. Jejich snažení jim však znepříjemňoval brankář Černoch, který v úvodním zápase zachytal výborně. I přes jeho povedený výkon prohrála Olomouc dvougólovým rozdílem.

SOHO Olomoučtí Kohouti – SKV Sharks Karlovy Vary 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
3. Jedlička (Večerek), 13. Jedlička (Mikuš, Novák), 31. Večerek (Jedlička), 32. Jedlička (Novák) – 1. Berger (Wágner, Veselý), 12. Rennhack (Veselý), 16. Sedláček (Veselý), 23. Geier (Sedláček), 38. Veselý (Geier, Sedláček), 42. Veselý (Sedláček)

Mustangové školili Plameňaky

Při prvním utkání sezony se v Ostravě utkaly celky domácích Flamingos a hostujících Mustangů z Pardubic. Již po první třetině si hosté dost výrazně řekli o plný bodový příděl po pěti vstřelených brankách. Následně v dalších dvou periodách dokázali ještě přidat čtyři a neinkasovat. Utkání tak skončilo jasným výsledkem 0:9. Hattrickem se blýskl Bernard Hering.

Flamingos Ostrava – SHK Mustangové AUTO IN 0:9 (0:5, 0:1, 0:3)
6. Kubeš (Kvoch), 11. Raška (Michalec), 12. Hering (Raška), 13. Hering (Michalec), 15. Doležal (Kubeš), 18. Kubeš (Michalec), 33. Hering (Pabst), 36. Pabst (Doležal), 36. Michalec (Buhr)

Havířov doma deklasoval nováčka z Českých Budějovic

Úvodní kolo České para hokejové ligy nabídlo v havířovské GASCONTROL Aréně souboj druhého družstva uplynulého ročníku Havířova s týmem Motor sledge České Budějovice. Pro českobudějovické šlo o návrat s hodně hořkým koncem…

Parahokej Havířov z.s. – Motor sledge České Budějovice 15:0 (8:0, 5:0, 2:0)
1. Forgo (Kudrna), 7. Mlčák, 8. Forgo, 8. Forgo (Kudrna), 10. Forgo, 14. Fojtík, 14. Kudrna (Staněk), 15. Forgo (Staněk), 19. Prostředník (Fojtík, Forgo), 22. Staněk (Forgo), 23. Mlčák (Fojtík), 23. Forgo (Staněk), 25. Mlčák (Fojtík), 31. Forgo (Mlčák), 38. Forgo

Neděle, 11. září 2022:

Žraloci přehráli Zlín, výhru vystřílel Michal Geier

V rámci druhého kola para hokejové ligy dorazily do Zlína Karlovy Vary. Domácí si vybudovali náskok 2:0, nakonec však vedení neudrželi a padli 2:4. Hattrickem se na straně hostů zaskvěl Michal Geier.

SHK LAPP Zlín – SKV Sharks Karlovy Vary 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
2. Turic (Palát), 10. Palát (Hábl) – 13. Geier (Wágner, Zelinka), 20. Geier (Veselý, Wágner), 23. Geier (Zelinka), 37. Sedláček (Veselý)

Mustangové si zaslouženě vezou tři body z Havířova

Ve druhém kole České para hokejové ligy zavítali do havířovské GASCONTROL Arény pardubičtí Mustangové. Jednalo se o souboj vítězů z prvního kola, který sliboval vyrovnané představení, ale hosté si nakonec zasloužené vítězství pohodlně pohlídali.

Parahokej Havířov z.s. – SHK Mustangové AUTO IN 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
12. Staněk (Kudrna) – 2. Kubeš (Hering), 6. Doležal (Michalec), 19. Hering, 45. Hering (Doležal, Michalec)

Flamingos Ostrava mají první ligovou výhru

Po sobotní kanonádě do branky Flamingos si domácí na hostujícím Motoru spravili chuť, a to doslova. Již ve druhé minutě poslal Ostravu do vedení Václav Hečko, jenž o třináct minut později završil. Nakonec se Hečko svým fantastickým výkonem podílel na sedmi brankách svého celku z osmi s bilancí 5+2 a se svými spoluhráči si pohodově dokráčel pro plný počet bodů.

Flamingos Ostrava – Motor sledge České Budějovice 8:0 (3:0, 4:0, 1:0)
2. Hečko (Vrubel), 10. Hečko, 15. Hečko (Vrubel), 18. Němec (Hečko), 21. Hečko (Vrubel), 23. Hečko, 27. Bařák (V. Kudela), 32. Vrubel (Hečko)

Olomoučtí Kohouti uhájili proti Spartě těsné vítězství

Domácí po sobotní prohře na hodonínském ledě vyjeli ke druhému utkání a i oni si nakonec dokázali připsat první body do tabulky. Ve čtvrté minutě sice Jiří Raul poslal Spartu do vedení, domácí však díky skvělé prostřední třetině dokázali po gólech Večeřka a Hlinky nepříznivý průběh zvrátit a nakonec i uhájit jednogólový náskok.

SOHO Olomoučtí Kohouti – Sparta para hokej 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
21. Večerek, 29. Hlinka – 4. Raul (Novotný)

Zdroj a foto: Český parahokej