4:5
12.10.2020 Redakce

ČPV 12.10.2020

ČPHL: Před vynucenou pauzou se stihly odehrát jen dva ligové zápasy

O víkendu 10. a 11. října mělo dojít na odehrání kompletního druhého a třetího kola České para hokejové ligy, ale nepříznivý vývoj situace kolem šíření epidemie koronaviru dovolil uskutečnění pouhých dvou zápasů. V nich nejprve v sobotu deklasoval Zlín na domácím ledě Mustangy z Pardubic, o den později však druhý jmenovaný tým zabral a vyloupil arénu havířovských para hokejistů.

Jediné odehrané sobotní utkání aktuálního kola ČPHL – mezi SHK LAPP Zlín a SHK Mustangové AUTO IN – bylo v podstatě rozhodnuto už v první třetině tohoto odpoledního zápasu. Ústřední postavou prestižního souboje nebyl nikdo jiný než zkušený domácí obránce Zdeněk Hábl. Ten vstřelil hned čtyři branky, přičemž hattricku dosáhl už mezi 4. a 9. minutou. A aby toho nebylo málo, tak na další dvě branky nahrál. Oba týmy ještě před začátkem samotného utkání uctili minutou ticha nedávno zesnulého bubeníka zlínského klubu Michala Hanačíka.

Mustangům z Pardubic se podařilo jen kosmeticky upravit skóre, a to zásluhou přesné trefy Heringa a dvou branek tradiční opory hostů, kapitána Pavla Kubeše. Loňský finalista play-off České para hokejové ligy však z Moravy neodjížděl úplně s prázdnou. O den později se Mustangové představili na ledě Havířova a v tom si i oni s chutí zastříleli. Výhru 1:6 dirigovala opět známá hráčská jména Pavla Kubeše a Bernarda Heringa.

Ostatní zápasy 2. a 3. kola ČPHL byly kvůli výskytu nemoci covid-19 v týmech pražské Sparty a Olomouce odloženy.